Bugün;  21 Şubat 2024 Çarşamba     Please click for ENGLISH     İLETİŞİM

 
top
 

Ürünler için grup üzerine tıklamalısınız.


Buğday ve Yem Bitkileri Kataloğu Buğday ve Yem Bitkileri Kataloğu'na ulaşmak için lütfen tıklayın.The international organisation for the ornamental plants industry
" üyesidir "

Hakkımızda

Tasaco Tarım 1996 yılında kurulmuş, birçok şirketle ortak mahsul üretimi organizasyonu da yapan tohum üretim şirketidir. Cipslik mısır üretimi ile ilk tarımsal faaliyetine başlamıştır.

Özel sektör olarak ilk buğday tohumluğu üretimine başlayan firmadır. Bu alanda hem üretim tesisleri altyapısı hem de sözleşmeli tarım organizasyonu ile Ülkemizde ilkleri başarmıştır.

Tasaco Tarım kurulduğundan bu yana tohumla üretimi yapılan kesme çiçek, mevsimlik çiçekler, park bahçe ve saksı çiçek çeşitleri konusunda ülke pazarında lider konumundadır. Aynı alanda kışlık şebboy, Lisianthus, süs lahanası gibi birçok türü de sektöre tanıtan firmadır.

Buğdayda 5 ekmeklik, 5 adet makarnalık olmak üzere 10 buğday çeşidini tescil ettirmiştir. Tescil ettirdiği çeşitler ile Makarna, Un ve Unlu mamuller sektörünün kalite kriterlerini karşılamada lider olmuştur.

SAGİTTARIO çeşidimiz, Güneydoğu Anadolu ve sahil bölgelerinden Trakya bölgesine kadar geniş bir ekim alanı bulmuştur. 2005 yılında yüksek kalitesi sebebiyle TMO alım baremlerinde birinci sınıf ekmeklik gurubuna girmiştir.

ESPERİA çeşidimiz İç Anadolu, Trakya, Doğu Anadolu gibi soğuk iklim şartlarına adaptasyonu, kalite kriterleri ve verimi ile borsalarda en yüksek işlem hacmini yakalamıştır. Her iki buğday çeşidimiz Türkiye’nin buğday kalite sorununu çözmüştür.

Kalite eksikliği sebebiyle zaman zaman buğday ithal etmek zorunda kalan ülkemiz bu iki çeşidimiz (SAGİTTARİO ve ESPERİA) sayesinde kalite sorununu aşmış aynı zamanda verimliliği sayesinde ülke verim ortalamalarımızı hızla yukarılara doğru çıkarmıştır. Yeni çeşitlerimizden Bona Dea ve Genesi soğuk performansları ve kalite kriterleri ile birçok kışlık buğday çeşitlerine alternatif olmaktadır.

Kalitesi ile makarna ve buğday sanayicilerinin gözdesi olan durum buğday çeşitlerinden ZENİT, SVEVO, LEVANTE, SARAGOLLA çeşitlerimiz Güney Doğu, Doğu Akdeniz ve Ege bölgesinde önemli bir üretim alanı bulmaktadır. Yeni çeşitlerimizden MAESTRALE sektörde lider olmaya aday çeşit olarak piyasaya sürülmüştür.

Ülkemizde gelişen hayvancılığa paralel olarak yem bitkileri yetiştiriciliğinde, özellikle PROSEMENTI yonca çeşidi ön plana çıkmış ve Prosementi yonca çeşidi ülke genelinde yüksek adaptasyon ve verimi ile aranan bir çeşit olmuştur.

Aynı zamanda Mutlak kışlık Tiritikale çeşidimiz IS FLAVIUS verim ve adaptasyon kabiliyeti açısından kendini ispatlamıştır.

Gelişen AR-GE ve teknoloji yatırımları yanında güçlü partner firmaları ile Tasaco Tarım, sebze tohumları konusunda da sahip olduğu çeşitler ile sektörde var olduğunu göstermektedir. Farklı iklimsel özellikleri ile farklı üretim koşullarına sahip ülkemizde kışlık, yazlık, açık alan ve örtü altı üreticiliği alanında sahip olduğu çeşitler ile Tasaco Tarım, 10 farklı faaliyet bölgesindeki organizasyonu ile fark yaratmaya devam etmektedir.

Pamuk, Çeltik, Mısır tohumluğu konusunda yapılan Ar-Ge çalışmaları, denemeler ve projeler kapsamında Ülkemiz tohumculuk sektörüne güç kazandırmaktadır.

 

« Geri Dön  |  ^ Başa Dön